Dámská lyžařská bunda Luhta Tarvantovaara s umělou kožešinou na kapuci (lze odepnout). Elegantní prošívaná dámská zimní bunda střihu Slim fit, která Vás spolehlivě zahřeje i ve velkých mrazech. Materiál s technologií A.W.S. Extreme spolehlivě ochrání i v extrémních podmínkách za každého počasí. Dámský střih bundy, nadčasové prošívaní a originální žlutočerná kombinace doplněna kouřovými zipy a lesklými okrasnými jezdci podtrhují sportovní eleganci této bundy. Bunda má funkční vlastnosti a lyžařskou výbavu, takže v ní můžete oslnit na horách, stejně tak se díky svému designu hodí pro běžné nošení. Vodě a větru odolná a zároveň prodyšná s vodním sloupcem 10 000 mm a prodyšností 10 000 g\m2\24h.
Materiál: 100% polyester
Střihy bund od značky Luhta jsou spíše větší, než bývají klasické české konfekční velikosti. Proto v případě Vaší nerozhodnosti mezi dvěma velikostmi doporučujeme volit menší velikost.
Produkty označeny A.W.S. Extreme splňují potřeby aktivních lidí i v extrémních podmínkách. Konstrukční detaily a ochranné materiály dělají výrobek funkčním v jakékoli situaci, bez ohledu na počasí. Vysoce nepromokavý a prodyšný materiál zajišťuje více pohodlí při sportovních aktivitách.
PFC Free je povrchová vodoodpudivá úprava materiálu, která zlepšuje funkční vlastnosti oblečení a zabraňuje nasákavosti materiálů. Technologie nepoužívá fluorkarbony a tím je šetrná k životnímu prostředí.
PFC JSOU PERFLUOROVANÉ SLOUČENINY, KTERÉ SE V OUTDOOROVÉM PRŮMYSLU VYUŽÍVAJÍ PRO VODOODPUDIVOST TEXTILIÍ. V NEDÁVNÝCH VĚDECKÝCH STUDIÍCH SE ALE PFC LÁTKY UKÁZALY JAKO ZDRAVÍ ŠKODLIVÉ A VELMI POMALU ROZLOŽITELNÉ V PŘÍRODĚ.
PFC neboli perfluorované sloučeniny se vyskytují téměř ve všem kolem nás. Najít je můžeme ve stanech, kobercích nebo ve veděodolných povrchových úpravách u outdoorového oblečení. PFC látky odpuzují vodu, jsou tepelně stabilní a stálé, mají však i druhou stránku. Některé PFC sloučeniny mají dle vědeckých studií nežádoucí vliv na zdraví živočichů, včetně nás lidí. Do prostředí se uvolňují především při výrobě zboží, ale například i během praní či likvidaci oblečení. Vědci nalezli stopy PFC ve vzduchu, vodě, vzdálených ledovcích, rostlinách, u volně žijících živočichů a dokonce i v lidské krvi. V malém množství se PFC látky mohou dostávat do těla i skrze kůži.
Hledat: ""